Оркниски Острови: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: км² → км<sup>2</sup>)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
[[Категорија:Светско наследство во Шкотска]]
[[Категорија:Управни области во Шкотска]]
[[Категорија:Поранешни колонии на Норвешка]]