Разлика помеѓу преработките на „Катраница“

Одземени 90 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: ''' е → ''' —, removed: <!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
с (→‎Стопанство: Јазична исправка на поднаслов, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ''' е → ''' —, removed: <!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->)
{{Без извори|датум=август 2010}}
 
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија за село во Егејска Македонија|
| слика мапа=
}}
 
'''Катраница''' е село во [[Егејска Македонија]], [[Република Грција]].
 
== Географиja и местоположба ==