Месут Јилмаз: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 2 години
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: ) е → ) —
(Бришење на "Mesut_Yılmaz.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Taivo поради: [[)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: ) е → ) —)
| signature = Mesut Yılmaz signature.png
}}
'''Месут Јилмаз''' ([[турски]]: ''Mesut Yılmaz'') е турски политичар и [[премиер на Турција]] во периодот од [[30 јуни]] [[1997]] до [[11 јануари]] [[1999]] година.
 
{{Турција-биог-никулец}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Јилмаз}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Јилмаз}}
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Премиери на Турција]]