Ирене-Жил Бјенеме: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: == Биографија == → == Животопис ==
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Поврзано: Додадена категорија using AWB)
с (→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: == Биографија == → == Животопис ==)
'''Ирене-Жил Бјенеме''' (''француски: Irénée-Jules Bienaymé'') бил француски математичар и статистичар.
 
== БиографијаЖивотопис ==
 
== Придонеси во математиката ==