Разлика помеѓу преработките на „Виталиј Фридзон“

с
→‎top: Јазична исправка, replaced: ) е → ) —
с (→‎top: Додадена категорија using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: ) е → ) —)
 
| awards =
}}
'''Виталиј Фридзон''' ([[руски]]: ''Виталий Валерьевич Фридзон'', роден на {{роден на|14|октомври|1985}} во {{роден во|Брјанска област}}) е руски кошаркар кој во моментот настапува за екипата на [[КК Химки]] на позиција бек.
 
{{Русија-спортист-никулец}}