Винкел (Саксонија-Анхалт): Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Јазична исправка, replaced: ''' е → ''' —
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: ''' е → ''' —)
 
}}
 
'''Винкел''' е село и поранешна општина во округот [[Мансфелд-Зидхарц]], во [[Саксонија-Анхалт]], [[Германија]]. Од 1 јануари 2010, е дел од градот [[Алштет]].
 
{{МансфелдЗидхарц-никулец}}