Џамија Хасан II: Разлика помеѓу преработките

Додадени 24 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: en:Hassan II Mosque
с (замена на шаблон мароко)
с (Бот Додава: en:Hassan II Mosque)
[[cy:Mosg Hassan II]]
[[de:Hassan-II.-Moschee]]
[[iden:Masjid Hassan II Mosque]]
[[es:Mezquita Hassan II]]
[[fr:Mosquée Hassan II]]
[[id:Masjid Hassan II]]
[[he:מסגד חסן השני]]
[[id:Masjid Hassan II]]
[[ms:Masjid Sultan Hassan II]]
[[nl:Moskee Hassan II]]
59.415

уредувања