Мансфелдер Грунд-Хелбра: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —
[проверена преработка][проверена преработка]
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —)
 
'''Мансфелдер Грунд-Хелбра''' ({{lang-de|Mansfelder Grund-Helbra}}) е [[заедница на општини]] во округот [[Мансфелд-Зидхарц]], во [[Саксонија-Анхалт]], [[Германија]]. Пред 1 јануари 2010, била [[Амт (политичка единица)|Амт]]. Се наоѓа помеѓу [[Ајслебен]] и [[Мансфелд]]. Седиштето на заедницата на општини е во Хелбра.
 
Заедницата на општини Мансфелдер Грунд-Хелбра се состои од следниве општини:
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Општински заедници во Саксонија-Анхалт]]