Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Починати во 1983 година“

с
→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: {{Commons cat| → {{рв|
с (Bot: Migrating 79 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q6938369 (translate me))
с (→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: {{Commons cat| → {{рв|)
 
[[Категорија:Починати по години|1983]]
{{deathyr|198|3}}
{{Commons catрв|1983 deaths}}
 
[[Категорија:Починати по години|1983]]