Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Починати во 1693 година“

с
→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: {{Commons cat| → {{рв|
с (Bot: Migrating 62 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q6759007 (translate me))
с (→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: {{Commons cat| → {{рв|)
 
{{deathyr|169|3}}
{{Commons catрв|1693 deaths}}
 
[[Категорија:Починати по години|1693]]