Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Починати во 1543 година“

с
→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: {{Commons cat| → {{рв|
с (Bot: Migrating 75 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q6744026 (translate me))
с (→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: {{Commons cat| → {{рв|)
 
{{deathyr|154|3}}
{{Commons catрв|1543 deaths}}
 
[[Категорија:Починати по години|1543]]