Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Починати во 1443 година“

с
→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: {{Commons cat| → {{рв|
с (Bot: Migrating 54 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q6586205 (translate me))
с (→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: {{Commons cat| → {{рв|)
 
[[Категорија:Починати по години|1443]]
{{deathyr|144|3}}
{{Commons catрв|1443 deaths}}
 
[[Категорија:Починати по години|1443]]