Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Починати во 1420 година“

с
→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: {{Commons cat| → {{рв|
с (Bot: Migrating 45 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q6728837 (translate me))
с (→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: {{Commons cat| → {{рв|)
 
[[Категорија:Починати по години|1420]]
{{deathyr|142|0}}
{{Commons catрв|1420 deaths}}
 
[[Категорија:Починати по години|1420]]