Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Починати во 1368 година“

с
→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: {{Commons cat| → {{рв|
с (Bot: Migrating 44 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q6584726 (translate me))
с (→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: {{Commons cat| → {{рв|)
 
[[Категорија:Починати по години|1368]]
{{deathyr|136|8}}
{{Commons catрв|1368 deaths}}
 
[[Категорија:Починати по години|1368]]