Разлика помеѓу преработките на „Македонија на Летните олимписки игри 2004“

с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{main| → {{Главна| (5)
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{main| → {{Главна| (5))
 
== Резултати ==
=== [[Податотека:Athletics pictogram.svg|30п]] [[Атлетика]] ===
{{mainГлавна|Атлетика на Летните олимписки игри - 2004}}
 
Македонија во атлетика учествуваше со 2 натпреварувачи (1 во машка и 1 во женска конкуренција), кои настапија во две дисциплини.
 
=== [[Податотека:Swimming pictogram.svg|30п]] [[Пливање]] ===
{{mainГлавна|Пливање на Летните олимписки игри - 2004}}
 
Македонија во пливање учествуваше со 4 натпреварувачи (2 во машка и 2 во женска конкуренција) во 8 дисциплини (3 во машка и 5 во женска конкуренција).
 
=== [[Податотека:Shooting pictogram.svg|30п]] [[Стрелаштво]] ===
{{mainГлавна|Стрелаштво на Летните олимписки игри - 2004}}
Во стрелаштво, Македонија настапи сано со една натпреварувачка.
 
 
=== [[Податотека:Canoeing (flatwater) pictogram.svg|30п]] [[Кајак и кану на диви води|Кајак и кану]] ===
{{mainГлавна|Кајак и кану на диви води на Летните олимписки игри - 2004}}
 
'''Машка конкуренција'''
 
=== [[Податотека:Wrestling pictogram.svg|30п]] [[Борење]] ===
{{mainГлавна|Борење на Летните олимписки игри - 2004}}
* Слободен стил
'''Машка конкуренција'''
 
[[Категорија:Македонија на Олимписките игри|2004]]
[[Категорија:Земјите на Летните олимписки игри 2004|Македонија ]]
[[Категорија:Спортот во Македонија во 2004 година|Олимписки]]