Разлика помеѓу преработките на „Киевски Рус“

Додадени 8 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Киевска Русија во време на Владимир: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Main| → {{Главна|
с (Исправка на предлошка, replaced: а Христијанството → а христијанството (3))
с (→‎Киевска Русија во време на Владимир: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Main| → {{Главна|)
 
== Киевска Русија во време на Владимир ==
{{MainГлавна|Христијанизација на Киевска Русија}}
 
[[File:Vasnetsov Bapt Vladimir fresco in Kiev.jpg|thumb|''Крштение на кнезот Владимир'', од [[Виктор Васнецов]].]]