Костромска област: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Административна поделба: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{main| → {{Главна|
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: км² → км<sup>2</sup>)
с (→‎Административна поделба: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{main| → {{Главна|)
 
== Административна поделба ==
{{mainГлавна|Административна поделба на Костромската област}}
 
== Надворешна врска ==