Разлика помеѓу преработките на „ФК Абердин“

Додадени 46 бајти ,  пред 7 месеци
нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
| capacity = 22,199
| chrtitle = Претседател
| chairman = {{flagicon|Шкотска}} [[СтјуартДејв Милне]]Кормак
| manager = {{flagicon|Шкотска}} [[Derek McInnes]]
| mgrtitle = Тренер
| league = [[Шкотска Премиер лига|Премиер лига]]
| season = 20182019-1920
| position = ШПЛ, 4-ти
| website = http://www.afc.premiumtv.co.uk/page/Welcome Aberdeen F.C.
 
<!-- Домашни бои -->
| pattern_la1 = _aberdeen2021h
| pattern_b1 = _aberdeen1920h_aberdeen2021h
| pattern_ra1 = _aberdeen2021h
| pattern_sh1 = _adidaswhite
| pattern_so1 = _color_3_stripes_white
| socks1 = FF0000
<!-- Гостински бои -->
| pattern_la2 = _blackborder
| pattern_b2 = _aberdeen1920a_aberdeen2021a
| pattern_ra2 = _blackborder
| pattern_sh2 = _adidasgold_adidaswhite
| pattern_so2 = _color_3_stripes_gold_color_3_stripes_white
| leftarm2 = CFB53BFFFFFF
| body2 = CFB53B000000
| rightarm2 = CFB53BFFFFFF
| shorts2 = 000000
| socks2 = 000000
9

уредувања