Разлика помеѓу преработките на „Луј XVI“

Нема измена во големината ,  пред 11 месец
с
с (→‎top: Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на историјата → историја-никулец using AWB)
[[Категорија:Кралеви на Франција]]
[[Категорија:Европски монарси од 18 век]]
[[Категорија:Погубени на гиљотинагилотина за време на Француската револуција]]