Разлика помеѓу преработките на „Правило на десна рака“

с
→‎Поврзано: Замена со функционална предлошка за Ризницата, replaced: {{Commons category}} → {{рвр-авто}}
с (→‎Примена: Јазична исправка, replaced: северен пол → Северен Пол using AWB)
с (→‎Поврзано: Замена со функционална предлошка за Ризницата, replaced: {{Commons category}} → {{рвр-авто}})
 
== Поврзано ==
{{рвр-авто}}
{{Commons category}}
*[[Хиралност (маематика)]]
*[[Ротор (математика)]]