Европско првенство во фудбал 2004: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Надворешни врски: Замена со функционална предлошка за Ризницата, replaced: {{commons category}} → {{рвр-авто}}
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: прв пат → првпат (2) using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со функционална предлошка за Ризницата, replaced: {{commons category}} → {{рвр-авто}})
 
==Надворешни врски==
{{рвр-авто}}
{{commons category}}
* [http://www.uefa.com/uefaeuro/season=2004/index.html UEFA Euro 2004 history] at UEFA.com
* [http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/football/euro_2004/default.stm UEFA Euro 2004 coverage] at BBC Sport