Англиски рог: Разлика помеѓу преработките

Одземени 12 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|
Нема опис на уредувањето
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|)
 
 
== Надворешни врски ==
{{Commons categoryрв|Cor anglais}}
* [http://www.wfg.woodwind.org/oboe/ Англиски рог]