Сос: Разлика помеѓу преработките

Одземени 12 бајти ,  пред 2 години
с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|
[проверена преработка][проверена преработка]
с (додадена Категорија:Додатоци во исхраната користејќи го HotCat)
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|)
* {{cite book|author=McGee, Harold|title=On Food and Cooking|publisher=Macmillan|year=1984|isbn=0-02-034621-2}}
* {{cite book|author=McGee, Harold|title=The Curious Cook|publisher=Macmillan|year=1990|isbn=0-86547-452-4 }}
 
 
==Надворешни врски==
{{wikiquote}}
{{Commons categoryрв|Sauces}}
{{Cookbook|Sauces}}
* [http://www.britannica.com/EBchecked/topic/525307/sauce "Sauce" entry at Encyclopædia Britannica]
{{Храна-никулец}}
 
[[Категорија:Храна]]
[[Категорија:Додатоци во исхраната]]