Разлика помеѓу преработките на „Купа (река)“

Одземени 12 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{commons category| → {{рв|
с (→‎top: Замена со тековно име на предлошка, replaced: Infobox river → Инфокутија Река)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{commons category| → {{рв|)
 
==Надворешни врски==
{{commons categoryрв|Kupa}}
*[http://www.seoski-turizam.net/public_html/index.php?option=com_content&task=view&id=275&Itemid=153&lang=HR Слики од изворот на Купа]
*[http://www.panoye.com/panorama.977-kupa-source.html Панорама на изворот]