Разлика помеѓу преработките на „Томас Семјуел Кун“

Одземени 12 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎Библиографија: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{commons category| → {{рв|
с (→‎Состав на научната револуција: Правописна исправка, replaced: кои што → коишто (2) using AWB)
с (→‎Библиографија: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{commons category| → {{рв|)
 
== Библиографија ==
{{commons categoryрв|Thomas Kuhn (philosopher)}}
* Кун, Т. С. Коперникова револуција. Кембриџ: Лист Универзитет Харвард. 1957. <nowiki>ISBN 978-0-674-17100-8</nowiki>.
* Кун, T. С. Значењето на мерењето во современата физичка наука. Исис, 52 (1961): 161-193.