Бјеловар: Разлика помеѓу преработките

Одземени 12 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|)
 
== Надворешни врски ==
{{Commons categoryрв|Bjelovar}}
* [http://www.bjelovar.hr официјален веб портал на градот]
* [http://www.virtualnibjelovar.com/en_index.php Виртуелна прошетка низ Бјеловар]