Разлика помеѓу преработките на „Сисак“

Одземени 12 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|)
 
==Надворешни врски==
{{Commons categoryрв|Sisak}}
* [http://www.sisak.hr/ Oфицијална страница]
* [http://www.sisak.info/ Портач за вести]