Разлика помеѓу преработките на „Договор од Пожаревац“

с
→‎Наводи: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|
с (→‎top: Исправно име на предлошка, replaced: {{legend| → {{легенда| (4))
с (→‎Наводи: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|)
{{наводи}}
 
{{Commons categoryрв|Treaty of Passarowitz}}
* {{cite encyclopedia |url=http://www.britannica.com/eb/article-9058654/Treaty-of-Passarowitz |encyclopedia=Encyclopædia Britannica |title=Treaty of Passarowitz}}
* [http://www.archive.org/stream/generalcollectio00lond#page/400/mode/2up/ Целосен текст на договорот]