Разлика помеѓу преработките на „Вепски јазик“

Одземени 12 бајти ,  пред 10 месеци
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|
с (Правописна исправка, replaced: Санкт Петерсбург → Санкт Петербург (3) using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|)
 
==Надворешни врски==
{{Commons categoryрв|Veps language}}
{{InterWiki|code=vep}}
{{Incubator|vep|wiktionary}}