Разлика помеѓу преработките на „Чикаго Булс“

Одземени 12 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{commons category| → {{рв|
с (→‎1999-2004: Шест тешки сезони: Правописна исправка, replaced: чуство → чувство)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{commons category| → {{рв|)
 
== Надворешни врски ==
{{commons categoryрв|Chicago Bulls}}
* {{NBATeam|Bulls}}
* [http://www.nba.com/bulls/history/Chicago_Bulls_History-24393-42.html Историјат на Чикаго Булс] (nba.com)