Разлика помеѓу преработките на „Клиф Бартон“

Одземени 12 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|
с (Исправка на датумски формат, replaced: mf=y → df=y (3))
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|)
 
== Надворешни врски ==
{{Commons categoryрв|Клиф Бартон}}
* [http://www.metallica.com Metallica.com - Официјалната веб страница на Металика]
* [http://www.cliffinourminds.com Меморијален веб-сајт за ликот на Клиф Бартон]