Јени џамија (Истанбул): Разлика помеѓу преработките

с
→‎Наводи: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{commons category| → {{рв|
с (Јазична исправка, replaced: Отоманската империја → Отоманското Царство using AWB)
с (→‎Наводи: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{commons category| → {{рв|)
| isbn = 0393320146
}}
{{commons categoryрв|New Mosque (Istanbul)}}
 
==Надворешни врски==