Разлика помеѓу преработките на „Ајслебен“

Одземени 12 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German Location → Инфокутија Место во Германија)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|)
 
 
== Надворешни врски ==
{{Commons categoryрв|Eisleben}}
 
* [http://www.lutherstadt-eisleben.de Официјална страница]