Разлика помеѓу преработките на „Карсон Сити“

Одземени 12 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|
с (Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|)
 
 
== Надворешни врски ==
{{Commons categoryрв|Carson City, Nevada}}
{{Wikisource1911Enc|Carson City}}
* [http://www.carson-city.nv.us Официјален веб портал на градот]