Разлика помеѓу преработките на „Филипик Вардан“

Одземени 12 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|
с (Правописна исправка, replaced: Вселенски собор → вселенски собор)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{Commons category| → {{рв|)
 
== Надворешни врски==
{{Commons categoryрв|Philippicus|position=left}}
 
{{Византиски владетели}}