Разлика помеѓу преработките на „Црква Света Софија (Софија)“

с
→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{commons category| → {{рв|
с (→‎Историја: Правописна исправка, replaced: Второто Бугарско царство → Второто Бугарско Царство)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{commons category| → {{рв|)
* [http://stara-sofia.com/moskovska.html Историски слики од црквата]
 
{{commons categoryрв|Sveta Sofia Church|Hagia Sophia Church (Sofia)}}
 
{{Софиски религиски храмови}}