Разлика помеѓу преработките на „Биспинген“

Додадени 32 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија
(нс)
Ознака: Изворно уредување 2017
 
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија)
 
{{Инфокутија Место во Германија
{{Infobox German location
|image_coa = DEU Bispingen COA.svg
|image_photo = Ortsblick in Bispingen IMG 0451.jpg