Елце: Разлика помеѓу преработките

Додадени 32 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија
(Замена на Image:Wappen-Elze.png со Image:Wappen_Elze.png (од страна на CommonsDelinker поради: duplicate file).)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија)
 
{{Инфокутија Место во Германија
{{Infobox German location
|German_name = Elze
|type = Stadt