Разлика помеѓу преработките на „Лудвигсхафен“

Додадени 32 бајти ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија
с
Ознака: Изворно уредување 2017
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија)
 
{{Инфокутија Место во Германија
{{Infobox German location
|name = Лудвигсхафен на Рајна
|German_name = Ludwigshafen am Rhein