Разлика помеѓу преработките на „Лензан“

Додадени 32 бајти ,  пред 3 месеци
с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија)
 
{{Инфокутија Место во Германија
{{Infobox German location
|image_photo = Lensahn Kirche.JPG
|image_caption = Црква во Лензан
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Источен Холштајн]]
 
{{Градови во Источен Холштајн (округ)}}
{{ШлезвигХолштајн-гео-никулец}}
 
[[Категорија:Источен Холштајн]]