Разлика помеѓу преработките на „Вернојхен“

Додадени 32 бајти ,  пред 10 месеци
с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија)
{{Инфокутија Место во Германија
{{Infobox German location
|Art = Stadt
|Wappen = Wappen der Stadt Werneuchen.svg
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Барним]]
 
{{Градови во Барним (округ)}}
{{Бранденбург-гео-никулец}}
 
[[Категорија:Барним]]