Разлика помеѓу преработките на „Бранденбург на Хафел“

с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија
с (Јазична исправка, replaced: локалните жители → месните жители using AWB)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија)
{{Инфокутија Место во Германија
{{Infobox German location
|type = Stadt
|Wappen = Wappen_Brandenburg_an_der_Havel.png