Торгау: Разлика помеѓу преработките

Додадени 32 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Правописна исправка, replaced: Реформацијата → реформацијата)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија)
{{Инфокутија Место во Германија
{{Infobox German location
|Art = Stadt
|image_photo = Schloss Hartenfels Torgau Innenhof.jpg