Разлика помеѓу преработките на „Розенбах (Герлиц)“

Додадени 32 бајти ,  пред 10 месеци
с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија)
 
{{другиместа3|Розенбах}}
{{Инфокутија Место во Германија
{{Infobox German location
|image_photo = Bischdorf kirche.jpg
|image_caption = Црква во Бишдорф
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Герлиц (округ)]]
[[Категорија:Населени места во Горна Лужица]]
 
{{Градови во Герлиц (округ)}}
{{Герлиц-никулец}}
 
[[Категорија:Герлиц (округ)]]
[[Категорија:Населени места во Горна Лужица]]