Најсеауе: Разлика помеѓу преработките

Додадени 32 бајти ,  пред 3 години
с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија)
{{Инфокутија Место во Германија
{{Infobox German location
|image_photo = Zodel Kirche.JPG
|image_caption = Црква во Цодел
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Герлиц (округ)]]
[[Категорија:Населени места во Горна Лужица]]
 
{{Градови во Герлиц (округ)}}
{{Герлиц-никулец}}
 
[[Категорија:Герлиц (округ)]]
[[Категорија:Населени места во Горна Лужица]]