Винкел (Саксонија-Анхалт): Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 13 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q689741 (translate me))
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија)
{{Инфокутија Место во Германија
{{Infobox German location
|Art = Градски дел
|Town = [[Алштет]]
 
'''Винкел''' е село и поранешна општина во округот [[Мансфелд-Зидхарц]], во [[Саксонија-Анхалт]], [[Германија]]. Од 1 јануари 2010, е дел од градот [[Алштет]].
 
{{МансфелдЗидхарц-никулец}}
 
[[Категорија:Села во Саксонија-Анхалт]]
[[Категорија:Мансфелд-Зидхарц]]
 
{{МансфелдЗидхарц-никулец}}