Разлика помеѓу преработките на „Мекерн“

Додадени 32 бајти ,  пред 2 месеци
с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија)
 
{{Dablink|За општината во Тирингија, видете [[Мекерн (Тирингија)]]}}
{{Инфокутија Место во Германија
{{Infobox German location
|Art = Stadt
|image_photo = Kirche Moeckern.jpg
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Јерихов (округ)]]
 
{{Градови во Јерихов (округ)}}
{{ЈериховерЛанд-никулец}}
 
[[Категорија:Јерихов (округ)]]