Разлика помеѓу преработките на „Итака“

Одземени 12 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{commons|Category: → {{рв|
с (→‎Итака во митологија: Јазична исправка, replaced: земјоделие → земјоделство using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{commons|Category: → {{рв|)
==Надворешни врски==
 
{{commonsрв|Category:Ithaka|Итака}}
 
*[http://www.ithaki.gr/ Официјално мрежно место] (грчки) {{Coord|38|21|0|N|20|39|0|E|region:GR_type:isle|display=title}}