Разлика помеѓу преработките на „Јас-Наѓкун-Солнок“

Одземени 12 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{commons|Category: → {{рв|
с (Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (3) using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{commons|Category: → {{рв|)
 
== Надворешни врски ==
{{commonsрв|Category:Jasz-Nagykun-Szolnok County}}
* [http://www.jnszm.hu Официјална веб-страница]
* [http://booking.budapest-hotel-guide.hu/szallas/reszletes-kereso.hu.html Туристички водич]