Разлика помеѓу преработките на „Пријатели (ТВ серија)“

с
→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{commons|Category: → {{рв|
с (→‎Позадина на серијата: Јазична исправка, replaced: NBC → NBC‏‎ using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{commons|Category: → {{рв|)
 
== Надворешни врски ==
{{commonsрв|Category:Friends (TV-show)}}
* [http://www2.warnerbros.com/friendstv/index.html Официјална страница на ''Пријатели'']
* [http://www.tv.com/friends/show/71/summary.html?tag=show_table;title;12 Пријатели на tv.com]